Kentenich atya élete olyan példa számunkra, hogy az ő követéséért való fáradozás segít Krisztus valóságos követőivé válni a legújabb korban. Tanítása egyfelől mélyen gyökerezik Krisztus tanításában, ahogy azt az evangéliumok közvetítik, másfelől hitelesen alkalmazza Krisztus üzenetét a mai kor viszonyainak megfelelően.

Annak tudatában, hogy erre úgy nekünk, mint az egész egyháznak és emberiségnek nagy szüksége van, erős és mély kapcsolatra akarunk törekedni Kentenich atyával úgy is mint egyes személyek, házaspárok, családok és úgy is mint a Magyar Schönstatt Család.

Ennek a kapcsolatnak az a célja, hogy – általánosan kifejezve – növekedjünk az igazságban és szeretetben, valamint ezek életre váltásában, - gyakorlatiasan átgondolva pedig –  bizonyos rendszerességgel tanulmányozzuk Kentenich atya életének fő mozzanatait az úgynevezett mérföldkövek mentén, tanítását pedig annak alapgondolatai mentén, melyekből néhányat felsorolunk: szövetség, küldetés, nevelés, kötődés, lélekápolás, új ember és új közösség, létrend, szervesség, eszközjámborság…

Szeretnénk Kentenich atyával ezért külön szeretetszövetséget kötni és meghívni őt, hogy legyen a nevelőnk, vezetőnk és atyánk. Szükségünk van rá, mert nem tudunk megfelelni mindannak, amit a Jóisten a modern viszonyok által tőlünk elvár; gyengének és alkalmatlannak éljük meg magunkat; szeretnénk, ha Kentenich atya tovább vezetne bennünket a Szűzanyával kötött szeretetszövetség kiteljesedésére és a Mennyei Atyánk iránti teljes, gyermeki odaadásra. Ezen az úton indultunk el Tilmann atya vezetésével, és szeretnénk hűségesen továbbmenni: közös művünket tovább építeni! Sürget ebben a gyermekeink jövőjéért viselt felelősség és gond is.

Végezetül itt együtt, ünnepélyesen is megerősítjük azt az ígéretet, melyet küldöttségünk az egész Magyar Schönstatt-család nevében tett február 7-én Schönstattban az Atya-jelkép átvételekor:

"Szívügyünkké akarjuk tenni azt, hogy Magyarországon az Atyaáramlat eredményességéért

egészen bevessük magunkat."

 

Kelt: Óbudavár, 2010. április 10-én